PORAZ LAVICA NA STARTU PRVENSTVA BOSNE I HERCEGOVINE

Košarkašice KK Lavovi Brčko odigrale su prethodne nedelje u sportskoj dvorani Tehničke škole u Brčkom prvu utakmicu nove sezone u Prvenstvu Bosne i Hercegovine i upisale poraz od ekipe Čelika iz Zenice.

KK Lavovi Brčko – KŽK Čelik Zenica 60:68 (13:26, 14:20, 14:09, 19:13)

I pored činjenice da su izabranice trenera Bližnakovića dosta bolje igrale tokom većeg dijela prve četvrtine derbija prvog kola šampionata Bosne i Hercegovine, te tokom čitavog drugog poluvremena nisu uspjele da upišu pobjedu na otvaranju nove sezone. Neshvatljiv pad u igri u posljednja dva minuta prvog period igre i u uvodnim minutama druge četvrtine Zeničanke su iskoristile i napravile seriju 19:0 koja im je omogućila značajnu prednost i završnicu bez rezultatske neizvjesnoti.

Najefikasnija u našoj ekipi bila je Jelana Lazarević sa 16 poena, dok je Hannah Cooper dodala 12 postignutih poena.

U narednom, drugom kolu naše Lavice gostuju u Trebinju gdje ih očekuje duel protiv domaće ekipe Leotar 03. Ovaj meč na rasporedu je u subotu 19. oktobra u dvorani “Miloš Mrdić” sa početkom u 16:00 časova.